top of page
İletişim Danışmanlığı

İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Açık Kapı Arkaplan

Açık Kapı

 

AÇIK KAPI projesi, seçimle iktidara gelen yönetimlerin, vatandaşla iletişim kurma çabasının, onun istek, şikayet ve önerilerini sistematik olarak alma organizasyonunun adıdır. Denetlenebilir olmak için saydamlık, saydamlık için eşit hizmet, eşit hizmet için  katılım, ve katılımın ilk  adımı iletişim. Seçilmişler artık tüm kentin yönetimidir. Parti, sınıf, ırk ,din, dil, etnisite, cinsiyet ayrımı olmaksızın kentin bütün mahallelerinde yaşayanlara  komşu olarak bakmak ve komşuların sözünü yönetime taşımak katılım açısından ilk ve önemli bir  adımdır.  Yönetimin kapılarını bütün komşulara açmak, yerel yönetimi her mahallenin, her komşunun paydaşı durumuna getirmek eşit hizmet ilkesinin yaşamsal bir adımı iken, komşunun iradesini yönetime taşımak da katılımın olmazsa olmazıdır. AÇIK KAPI yerel yönetim iktidarının komşularla paylaşımın adı ve örgütlenmesidir. 
 
AÇIK KAPI, bir halkla ilişkiler ve iletişim projesidir. Belediye başvuru masası, 7/24 çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web, basın vb. birimleriyle vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini alır. Vatandaşa bilgi veren, vatandaşın işini müdürlüklerde takip ederek sonuçlandıran ve vatandaşa “başka bir arzunuz var mı?” diye sorar. Vatandaşa dokunan, dinleyen ve onu kent yönetimi ile buluşturan bütünleşik  ve organize bir sistemdir.

Açık Kapı Logo
Açık Kapı Şema

Açık Kapı Uygulamaları

Pin-Turunç Masa

Turunç Masa

Muratpaşa / ANTALYA

Pin-Komşu Masa

Komşu Masa

Şişli / İSTANBUL

Pin-Güvercin Masa

Güvercin Masa

Kuşadası / AYDIN

Pin-Efe Masa

Efe Masa

Efeler / AYDIN

Pin-Çerkezköy İletişim Merkezi

Çerkezköy

İletişim Merkezi

Çerkezköy / TEKİRDAĞ

Pin-Komşu İletişim Merkezi

Komşu

İletişim Merkezi

Kartal / İSTANBUL

Pin-Komşu İletişim Merkezi

Bornova

İletişim Merkezi

Bornova / İZMİR

Açık Kapı
Çevreci Komşu Kart Arkaplan

Çevreci Komşu Kart

 

Muratpaşa Belediyesi’nin sürdürülebilir bir atık yönetimi uygulamayı amaçlayan Çevreci Komşu Kart projesinde, evlerde tüketimden kaynaklı ortaya çıkan ambalaj atıkları niteliklerine göre ayrılıp biriktiriliyor. Biriktirilen atıklar her mahalleye belirlenen gün ve saatte gelen Muratpaşa Belediyesi görevlilerine teslim ediliyor.


Ambalaj atıklarını türüne göre tartarak kabul eden görevliler, aldıkları atıkların puan karşılığını Çevreci Komşu Kart’a POS cihazıyla yüklüyor.

 

Yüklenen puanlar www.cevrecikomsukart.com web sitesinden de takip edilebiliyor.

Çevreci Komşu Kart Logo
Çevreci Komşu Kart
Çevreci Komşu Kart
Siyasi Kampanyalar ve Kamuoyu Araştırmaları
Siyasi Kampanyalar Arkaplan

Siyasi Kampanyalar

 

Siyasi partilerin ve adayların, özellikle seçim dönemlerinde ihtiyaç duydukları kampanyaları gerçekleştiriyoruz. Kampanya konseptinin tasarlanmasından uygulanmasına, konvansiyonel tanıtım araçlarından dijital medya yönetimine kadar, kampanyanın tüm aşamalarında gerekli olan yönetim ve danışmanlık hizmetlerini veriyoruz.

 

Öncesinde yaptığımız kamuoyu araştırmaları ile kampanya bölgesinin genel durumunu anlayarak, sorunları, çözümleri ve siyasal eğilimleri belirlemeyi hedefliyoruz. Deneyimli kadrolar ve etkin araştırma, istatistik ve analiz yöntemleri ile doğru sonuca ulaşılmasını sağlıyoruz. Daha sonra yaptığımız kamuoyu araştırmasının verilerine dayanarak, siyasal partilere ve/veya adaylara danışmanlık veriyoruz ve ihtiyaç duydukları etkin kampanyaları hazırlıyoruz.

3D Arkaplan
Gönen Orhan - Dokun
Gönen Orhan - Mahalleden Kent Parlamentosuna

3D

 

Bir iletişim ve halkla ilişkiler projesi olarak hazırlanan 3D, yerel yöneticilerin yönetime geldikten sonra yaşadıkları “yabancılaşma” yerine “dokunma”yı öneren ve bunu projelendiren bir yaklaşımdır.

 

Dinle, Dokun ve Dönüştür evrelerinin birbirini takip etmesiyle bir akış olarak hazırlanmış 3D yöneticiler için İletişim Stratejisi ve Aksiyon Planı niteliğindedir.

3D
Kaleiçi Oldtown Arkaplan

Kaleiçi Oldtown

 

Rehber

Kaleiçi Oldtown Guide
Kaleiçi Yaşayan Antik Şehir Rehberi

Festival
Kaleiçi’nde bir festival…  Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali.  Dünün izleriyle bugünün coşkusunu birleştiren bir sentez. “Tarih içinde yaşam”, “Tarih içinde kültür ve sanat”...  İşte 5 - 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya Kaleiçi’nde yaşanacak heyecanın adı. Bu küçük antik liman kentinde uzun soluklu bir mola; eski evler, cıvıl cıvıl dükkanlar, Akdeniz ve Anadolu lezzetlerinden oluşan unutulmaz anılar. Tarihin günlük yaşamla içiçe yaşandığı Antalya’nın en değerli başlangıç noktası.  Roma’nın, Bizans’ın, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın miraslarının korunduğu yer.

Her türden kültürel ve sanatsal etkinliğin bir arada ve iç içe yaşandığı, herkesin kaygısızca katılıp izleyebildiği, hayatın kendisinin yaşandığı, yaratıcı-üretici özelliklerin geliştirildiği bir festival…  Gerek ulusal, gerekse uluslararası toplumsal ilişkiler açısından büyük önem taşımakta.  Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali, Kaleiçi’nin yaşam sevinci olacak.

Kaleiçi’nde yaşayan insanların gönüllü katkılarının yanı sıra sivil kamu birlikteliğinin bir örneğini yansıtıcak festivale, dünyanın birçok ülkesinden “Old Town”a sahip kentlerin yanı sıra ülkemizden de kentler davetli.

Şenlikler, festivaller yüzyıllardır toplumların çeşitli kesimlerini bir araya getiren yaşam, paylaşım ve dayanışma alanları oldu. Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali de coşku ve dayanışma duygularını harekete geçirebilecek gücün kaynağı olacak...

Kaleiçi Oldtown
bottom of page